خدمات Door to Door چیست؟

خدمات door to door در حقیقت به معنای تحویل گرفتن کالای مشتری، از درب کارخانه ی فروشنده و یا محلی که از پیش تعیین شده، توسط شرکت ارائه دهنده خدمات بازرگانی است. این شرکت پس از تحویل، کالا را با انجام تشریفات گمرکی از کشور مبداء خارج کرده و به وسیله حمل هوایی یا حمل دریایی به گمرک کشور مقصد می رساند. آنجا نیز پس از پشت سر گذاشتن تشریفات گمرکی و ترخیص کالا، از راه سیستم حمل و نقل زمینی، کالا را به درب محل مورد نظر مشتری تحویل می دهد. هر چند فرایند مذکور در قسمت بالا بسیار خلاصه و موجز بیان شده است، لیکن گفتنی است که ارائه خدمات door to door مراحل خاص خود را داشته و شرکتی که این خدمات را عرضه می کند، می بایست از سیستم نیرومند بازرگانی برخوردار باشد تا بتواند این مراحل را به بهترین و با کیفیت ترین شکل ممکن پشت سر گذارد.
 

مراحل ارائه خدمات Door to Door تیم بازرگانی مهندس امین شیران به شرح زیر می باشد:

خدمات Door to Door تیم بازرگانی مهندس امین شیران به صورت کاملا حرفه‌ای و با برخوداری از دفاتر شانگهای، نانجینگ و اصفهان و نیز با بهره مندی از سابقه ی ۱۰ ساله خود در امر حمل و نقل جهانی کالا، انجام می گیرد.

عقد قرارداد و معرفی تیم بازرگانی امین شیران به عنوان نماینده مشتری

تحویل بار از فروشنده در کشور مبدا و مطابقت با اسناد خرید

انجام امور انبارداری در کشور مبدا

ارائه سرویس حمل بین المللی با استفاده از سه شیوه ی، حمل دریایی، حمل هوایی و حمل زمینی

انجام امور ترخیص و تشریفات گمرکی از کشور مبدا

آماده سازی مرسوله جهت ارسال به گمرکات کشور مبدا

انجام امور گمرکی در گمرکات ایران شامل: عملیات ثبت بار، ارزیابی و بازبینی مرسولات، پرداخت هزینه‌های گمرکی، دریافت قبض انبار و ترخیص بار به منظور خروج از گمرک

خدمات حمل بار که شامل هماهنگی با باربری داخلی، گرفتن بهترین قیمت

ارسال مرسوله توسط شرکت باربری و در نهایت تحویل بار به محل موردنظر مشتری

مراحل خدمات door to door

 

  • بسته‌بندی و انتقال کالا از نقطه مبدا (درب کارخانه فروشنده)
  • تهیه اسناد حمل و نقل (لیست بسته‌بندی، صورت‌حساب تجاری، لایحه، گواهی مبدا …)
  • بارگیری و تخلیه در بندر یا فرودگاه و ترخیص کالا از گمرک
  • حمل و نقل به بندر یا فرودگاه کشور مقصد
  • تحویل به آدرس نهایی شما‌
plane-trucks-are-flying-Top
حمل و نقل دریایی یا هوایی ؟

تیم بازرگانی مهندس امین شیران جهت ارائه خدمات door to door روش های مختلف حمل و نقل کالا را به تجار عرضه می کند. با عنایت به انتظارات و نیاز های طرف قرارداد، یکی از شیوه های حمل و نقل کالا انتخاب می شود.

به عبارت دیگر تعیین روش حمل و نقل وابسته به دو عامل اصلی حجم/وزن کالا و  مهلت ارسال است. و نیز تفاوت اصلی بین حمل و نقل دریایی و حمل و نقل هوایی، زمان حمل و نقل است. در حقیقت، حمل و نقل هوایی بسیار سریع‌تر از حمل و نقل دریایی انجام می گیرد.

 
ویژگی‌های شرکت های ارائه دهنده خدمات door to door
اکنون به ویژگی‌هایی که یک تیم ارائه‌دهنده خدمات door to door را برگزیده و متمایز می سازد، می پردازیم. به عنوان نمونه تیم بازرگانی مهندس امین شیران، بسیار قبل تر از شروع این فرایند نیز مشتریان خود را همراهی می کند.

اگر به تعریف بالا تأمل کرده باشید، آغاز خدمات door to door از زمانی است که مشتری نوع کالا و میزان آن و محل دریافت کالا از فروشنده را مشخص می‌کند، اما خدماتی که این تیم ارائه می‌دهد از چند قدم  پیش تر از آن آغاز  می‌گردد.

بدین گونه که در ابتدا مشاوره‌های لازم در رابطه با واردات کالای موردنظر مشتریان، به آن ها ارائه می‌شود. سپس در پی یافتن بهترین نوع از محصول مورد نظر آنها که از کیفیت و قیمتی مناسب برخوردار باشد، آن ها را یاری می رساند که این خدمت در اصطلاح منبع یابی نامیده می‌شود. افزون بر این، چنانچه مشتری به خواست خود بخواهد در گام منبع یابی حضور داشته باشد او را با یک مترجم چینی زبان مسلط به زبان فارسی همراهی می‌کند.

پس از آنکه فروشنده‌های بهتر و نمونه های اولیه ی مناسب تر کالای مورد نظر مشتری را یافتیم، چنانچه مشتری در کشور صادرکننده حضور نداشته باشد با سرویس هایی حمل هوایی، نمونه غیرتجاری (سمپل) را در کوتاه ترین زمان ممکن بدست مشتری می رسانیم. و سرانجام پس از طی تمامی این گام ها، خدمات door to door آغاز می گردد؛ بدین صورت که کالا را از درب کارخانه یا شرکت فروشنده، تحویل گرفته و به درب آدرس مورد نظر مشتری ارسال می‌کنیم.
خدمات Door To Door تیم بازرگانی مهندس امین شیران

تیم بازرگانی مهندس امین شیران با بهره مندی از بیش ۱۰ سال سابقه فعالیت بازرگانی و برخورداری از پرسنل متخصص و با انگیزه، و نیز دارا بودن دفاتر بازرگانی در شهرهای شانگهای،نانجینگ، اصفهان، توانایی ارائه ی کلیه خدمات بازرگانی را به صورت سریع و دقیق به مشتریان خود دارا می باشد.

افزون بر این تیم بازرگانی امین شیران با انعقاد قراردادهای بین‌المللی، همکاری و بهره‌گیری از شرکت‌های بزرگ حمل دریایی، سرویس‌های حمل کالا از طریق دریا را در سطح حرفه‌ای به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

این تیم با برخورداری از دو خط هوایی مستقیم و غیرمستقیم از طریق معتبرترین خطوط هوایی بین‌المللی از شهرهای شانگهای، نانجینگ و دبی به مقصد شهرهای ایران اعم از تهران، اصفهان، تبریز و غیره، نسبت به حمل کالای مشتریان خود به صورت عمده و خرده، به شکل روزانه مشغول فعالیت است.