ویزا

ویزای چین و انواع آن

یکی از مزیت های اصلی تحصیل در کشور چین، شانس بالا برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. نکته بسیار مهم در ارتباط با مجوز تحصیل در این کشور، نداشتن مجوز کار در ویزای تحصیلی است؛ همان‌طور که می‌دانید این سرزمین وسیع از جمله پرجمعیت‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود و نیازی به نیروی کار خارجی ندارد؛ به بیان دیگر طبق قوانین مهاجرتی آن، دانشجویان خارجی اجازه کار نیمه‌وقت حین تحصیل ندارند. ویزای تحصیلی چین که به نام ویزای اکس شناخته می شود، به دو نوع تقسیم بندی شده است.

·   ویزای اکس ۱ (X1)

این نوع از ویزا برای افرادی است که قصد ورود تحصیلی به کشور چین را برای  مدت‌زمان بیشتر از ۱۸۰ روز (۶ ماه)  دارند. این ویزا برای ورود چندگانه صادر می شود که عموما تا ۵ سال می تواند معتبر باشد. دارنده این نوع ویزا باید طی ۳۰ روز بعد از ورود به کشور چین، خود را به اداره امنیتی پلیس کشور برساند. جایی که اقامت بلند مدت چین می تواند به جای ویزای اکس ۱ صادر شود.

·   ویزای اکس ۲ (X2)

این نوع از ویزا برای افرادی صادرمی شود که قصد ورود تحصیلی به کشور چین را برای دوره‌های تحصیلی کمتر از ۱۸۰ روز دارند. این نوع از ویزا عموما برای یک بار ورود می باشد و برای اهداف تحصیلی کوتاه مدت مقرر شده است.

همین الان با ما تماس بگیرید

مدارک لازم برای صدور ویزای تحصیلی

  • ارائه پاسپورت
  • معتبر بودن پاسپورت برای حداقل ۱۲ ماه
  • پاسپورت حداقل باید دو صفحه خالی برای درج ویزا داشته باشد.
  • ارائه پذیریش دانشگاه
  • پرداخت هزینه صدور ویزا